Transport samochodów

Transport samochodów do Polski

Każdego dnia do Polski importowane są samochody. Większość z nich pochodzi z Unii Europejskiej. Zdarzają się też transporty z Dubaju, Japonii oraz Ameryki Północnej. Odległość, ale także skomplikowane procedury celne i skarbowe mogą zniechęcać do tego ale dla Alfa Forwarding nie ma rzeczy niemożliwych.

Nasza firma zorganizowała transport wyjątkowego samochodu do Polski z Kanady, był to włoski super-samochód Lamborghini Huracan. 

transport samochodów do Polski

Transport samochodów – mienie przesiedleńcze

Samochód stanowił mienie przesiedleńcze. W dużym uproszczeniu, sytuacja ta oznacza przeprowadzkę, w tym przypadku z Kanady do Polski i prawny właściciel przeniósł się wraz z posiadanym majątkiem z zagranicy. Procedura taka obejmuje także kontrolę celno-skarbową. W takich przypadkach właściciele drogich przedmiotów – np. samochodów – muszą udowodnić swój status materialny, pozwalający im na ich legalny zakup.

Nasza firma nie tylko zorganizowała transport drogiego i rzadkiego Huracan’a Performante, ale także pomogła właścicielowi w udowadnianiu, że go na nie stać. Procedura ta oczywiście trwa dłużej niż kilkunastogodzinny transport drogą powietrzną, ale całościowo jest to rozwiązanie dużo szybsze i bezpieczniejsze niż transport morski.

transport samochodów

Transport samochodów drogą lotniczą

Transport samochodów może być realizowany drogą lotniczą. Przeczytaj więcej na temat transportu lotniczego realizowanego przez Alfa Forwarding

Transport samochodów luksusowych to nasz chleb powszedni. Specjalizujemy się w zleceniach mienia przesiedlenia, w ramach których wielokrotnie transportujemy zza Oceanu wysokowartościowe samochody takie jak Lamborghini, zabytkowe Mercedesy, Maybachy, a nawet Rolls-Royce. Transport tego typu wymaga doskonałej znajomości przepisów, sposobu zabezpieczenia ładunku oraz gotowości do działania o każdej porze dnia i nocy. Dla przykładu poniższe Lamborghini transportowaliśmy lotniczo, ze względu na niską żywotność akumulatora, który nie przetrwałaby kilkutygodniowej przeprawy drogą morską, a jej wymiana to koszt nawet kilku tysięcy dolarów. Musieliśmy zorganizować we współpracy z lotniskiem błyskawiczne ładowanie, aby na czas kontroli celnej samochód był bezpieczny i odpalił jak importer wyjeżdżał nim z lotniska – opowiada Katarzyna Kisielewska, Prezes Zarządu Alfa Forwarding Ltd sp. z o.o.

Zobacz też: https://www.moto3m.pl/gdynska-firma-sprowadzila-transportem-lotniczym-lamborghini-huracan-z-kanady/

Transport samochodów – złóż zapytanie ofertowe

Formularz kontaktu

Na temat naszych realizacji przeczytasz też na naszych stronach facebook oraz linkedin